Innowacje w obszarze wód morskich i śródlądowych (Blue Growth)

Dla kogo

MŚP, branża morska i śródlądowa

Poziom dofinansowania

do 80%

Termin naboru wniosków

do 31 marca 2022

„Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue Growth” to część programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje”i realizowany jest w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

Inicjatywy zgłaszane do konkursu powinny dotyczyć tzw. niebieskiego wzrostu, czyli dążyć do zapewnienia najbardziej wydajnego i zrównoważonego wykorzystania zasobów wód i wybrzeży. Celem programu jest wsparcie przedsiębiorców w realizacji inwestycji prowadzących do wprowadzenia w przedsiębiorstwie innowacyjnych procesów, produktów, usług lub rozwiązań w obszarze wód morskich i śródlądowych lub ich bezpośredniego otoczenia.

Dodatkowe punkty w konkursie otrzymają projekty, które realizowane będą z norweskim partnerem.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Działania prowadzące do wdrożenia mogą obejmować opracowanie, zastosowanie lub wprowadzenie na rynek (komercjalizację) innowacyjnych procesów, produktów, usług lub rozwiązań. Koszty kwalifikowane to wydatki:

Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich
norweskie - blue growth

Kto może otrzymać dofinansowanie?

Mikro-, małe lub średnie firmy (sprawdź definicję), które:

Warunki finansowe

Maksymalna kwota dofinansowania:

2 mln EUR

Maksymalny poziom dofinansowania:

80%

Masz pytania?

Umów się na konsultację i pozwól nam poznać Twoje potrzeby. Nasi eksperci dopasują najlepsze rozwiązanie dla Twojego projektu.